بست کمربندی استیل

DeDe

 

بست های کمربندی استینلس استیل، و ابزار نصب بست های کمربندی استینلس استیل

بست های کمربندی نوعی نگه دارنده اند که برای خوشه کردن سیم ها یا کابل های الکتریکی طراحی شده اند. با توجه به اقتصادی بودن و امکان استفاده راحت و سریع از بست ها جهت بستن دو یا چند شیء به یکدیگر، این محصولات علاوه بر صنعت برق، در محدوده وسیعی از صنایع دیگر و همچنین مصارف خانگی کاربردی وسیع دارند.

بست های کمربندی را می توان به دو گروه تقسیم کرد: بست کمربندی پلاستیکی (نایلونی)، و بست کمربندی استینلس استیل.

کاربرد بست های کمربندی استینلس استیل در موارد متنوعی، از جمله اتصال تابلوهای رانندگی به میله نگه دارنده، متصل نگاه داشتن کابل های سنگین به بدنه کشتی ها، و خوشه بندی لوله ها و شیلنگ ها یه یکدیگر می باشد. مقاومت کششی بالای بست های کمربندی استینلس استیل و در نتیجه امکان اتصال دو شیء سنگین، مقاومت در مقابل ارتعاشات، و تحمل نواسانات دمایی/رطوبتی در بازه بسیار وسیع، از خصوصیات اصلی بست کمربندی از جنس استینلس استیل می باشد.

بست های کمربندی استینلس استیل نیز با توجه به کاربرد، به دو گروه تقسیم می شوند:

• بست کمربندی استینلس استیل با قفل توپی و بدون روکش: این نوع بست کمربندی جهت اتصال اشیاء سنگین، و یا در محیط های با بازه دمایی بسیار وسیع و در مجاورت با مواد خورنده (مانند انواع اسید و نمک) مورد استفاده قرار می گیرد.
• بست کمربندی استینلس استیل با قفل توپی و روکش از جنس اپوکسی: این نوع بست استینلس استیل، دارای عایقی روی بدنه و ققل است که باعث طولانی تر شدن عمر بست کمریندی نسبت به بست کمربندی استینلس استیل بدون روکش می شود.

هرچند ممکن است نصب بست های کمربندی به نظر آسان برسد، اما انجام این کار با دست خالی می تواند منجر به فشار زیاد و غیر استاندارد روی سیم و کابل شود و همچنین بدنه و نوک بست کمربندی به دست فرد نصب کننده آسیب وارد کند. از این رو، ابزارهای حرفه ای جهت نصب انواع بست کمربندی می تواند به نصب مناسب و راحت بست های کمربندی کمک کند و همچنین از نصب با فشار بیش از حد بست به سیم، کابل، یا شیلنگ جلوگیری کند. این موضوع شاید در نگاه نخست زیاد پر اهمیت به نظر نرسد، اما فشار زیاد بست به سیم یا کابل، به خصوص در سیم ها و کابل های مخابراتی می تواند به روکش کابل صدمه جدی وارد کند و بر روی سیگنال ارسالی سیم و کابل تاثیر منفی بگذارد. با ابزارهای نصب حرفه ای بست کمربندی، می توان نصب سریع، ایمن، و حرفه ای را با کمترین زحمت فرد نصب کننده تضمین کرد، و همچنین از وارد شدن آسیب احتمالی به دست فرد نصب کننده در صورت نصب با دست خالی جلوگیری کرد.

انواع بست های کمربندی استینلس استیل DeDe Electric Group به همره ابزار مناسب جهت نصب آنها ذیلا معرفی می گردد.

جدول انواع بست استیل

 

۱ – بست کمربندی استینلس استیل با قفل توپی (SSN)

الف) توضیحات:
بست کمربندی استینلس استیل دارای طیف وسیعی از کاربردها، از جمله در محیط بسته، محیط باز، زیر زمین (دفن مستقیم)، و زیر آب می باشد. این ابزار برای اکثر مصارف عمومی مناسب است و در مقابل شرایط متفاوت آب و هوایی و اسید ها مقاومت بسیار بالایی دارد. بست های استینلس استیل مخصوصا در شرایطی که خوردگی، ارتعاش، تغییرات جوی در بازه وسیع، تابش بسیار شدید خورشید، یا سرمای بسیار زیاد وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بست های کمربندی دارای ساختار دو تکه، شامل بدنه و قفل می باشند.
بدنه صاف و لبه های صیقلی بست کمربندی استینلس استیل علاوه بر مزیت خراش ندادن روکش کابل، عدم صدمه به دست برهنه نصب کننده را تضمین می کند. این نوع بست ها به عنوان بهترین نوع بست جهت خوشه بندی کابل های شبکه محسوب می شوند. قفل این نوع بست ها، از نوع توپی می باشد، بدین معنی که ساچمه ای از جنس استینلس استیل داخل محفظه قفل قرار دارد که در هر نقطه از بدنه بست می نشیند و بست را در یک مسیر قفل می کند (امکان شل کردن قفل پس از بستن آن میسر نیست) . همچنین، طراحی قفل توپی باعث سهولت و روانی نصب بست کمربندی استینلس استیل می شود. با توجه به عمر بسیار بالای این نوع بست ها، استفاده از آن جهت خوشه بندی دراز مدت کابل ها، لوله ها، و شیلنگ ها توصیه می گردد. همچنین، مقاومت کششی بالای بست های استینلس استیل، قدرت و امنیت را جهت خوشه بندی اجسام سنگین تضمین می کند.
بست ها استینلس استیل در برابر شعله کاملا مقاوم بوده، و در دو گرید متفاوت استینلس استیل SAE 304 و SAE 316 استیل مورد عرضه می باشد. SAE 304 متشکل از ۱۸% کرومیوم و ۸% نیکل می باشد و در مصارف عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. SAE 316 متشکل از ۱۶% کرومیوم، ۱۰% نیکل و ۲% مولیبدنوم می باشد و در شرایط محیطی شدیدا خورنده، مانند کشتی در دریا که بست کمربندی مورد خوشه بندی کابل ها و لوله ها در مجاورت مواد شیمیایی، نمک ها، اسید ها و همچنین تغییرات وسیع دمایی است، مورد استفاده قرار می گیرد. مولیبدنوم اضافه شده به استینلس استیل گرید SAE 316 از خوردگی آن در مقابل کلوریدها (مانند آب دریا و نمک های یخ زدا) جلوگیری می کند.
بست های کمربندی استینلس استیل آب را به خود جذب نمی کنند، غیر قابل اشتعال بوده و مقاومت بسیار بالایی در مقابل اشعه ماوراء بنفش و مواد شیمیایی دارند.

ب) مشخصات:

   • ماده تشکیل دهنده: استینلس استیل SAE 304 یا استینلس استیل SAE 316 (بنا به درخواست)
   • درجه حرارت کاری: ۸۰- تا ۵۴۰+ درجه سانتی گراد
   • بسته بندی: ۵۰ عدد در هر بسته

بست کمربندی استیل

ج) شیوه کد گذاری کالا:

شیوه کد گذاری بست کمربندی استیل

۲ – بست کمربندی استینلس استیل با قفل توپی و روکش از جنس اپوکسی (SSC)

الف) توضیحات:
بست کمربندی استینلس استیل با قفل توپی و روکش از جنس اپوکسی، دارای ویژگی¬های یکسانی با بست کمربندی استیل معمولی (بدون روکش اپوکسی) می باشد، با این ویژگی افزوده شده که یک روکش اپوکسی بر روی بدنه و قفل بست وجود دارد. این پوشش مقاومت بهتر بست کمربندی استینلس استیل را در مقابل شرایط آب و هوایی، خوردگی، و شعله تضمین می کند. این روکش همچنین مقاومت کششی بست را تا ۱۰% افزایش می دهد.

ب) مشخصات:

   • ماده تشکیل دهنده: استنلس استیل SAE 304 یا استنلس استیل SAE 316 (بنا به درخواست)
   • جنس روکش: اپوکسی
   • ضخامت روکش: ۰٫۲۵ میلیمتر
   • درجه حرارت کاری: ۸۰- تا ۵۴۰+ درجه سانتی گراد
   • بسته بندی: ۵۰ عدد در هر بسته

بست کمربندی استیل با روکش از جنس اپوکسی

شماتیک بست کمربندی استیل

ج) شیوه کد گذاری کالا:

 

 

 

۳ – ابزار نصب (کشش و برش) بست های استینلس استیل (SST)

الف) توضیحات:
این ابزار (با کد سفارش SST) بهترین انتخاب جهت نصب بست کمربندی استینلس استیل (کشش کامل بست کمربندی و برش خودکار آن پس از کشش) با عرض ۶/۴ الی ۹/۷ میلیمتر می باشد. با توجه به طراحی خاص تفنگی-شکل این ابزار، این وسیله به آسانی در دست قرار می گیرد. نحوه استفاده از این ابزار به این صورت است که پس از بستن قفل بست کمربندی حول اجسام مورد خوشه بندی به صورت مستقیم با دست و به صورت شل، قسمت بیرون از حلقه این بست در ریل این ابزار قرار می گیرد. پس از آن، با کشیدن ماشه ابزار توسط نصب کننده، بست کشیده شده و حلقه بسته تر می شود تا اینکه اجسام مورد اتصال به یکدیگر کاملا فشرده شوند. پس از کشش کامل بست کمربندی و فشردگی کامل اجسام مورد خوشه بندی، با کشیدن ماشه، قسمت اضافه بست کمربندی (قسمت بیرون از حلقه بست) به صورت خودکار بریده می شود، و نتیجه، اتصالی محکم، مناسب، و تمیز بین اشیاء مورد خوشه بندی، با کمترین نیروی نصب کننده، و برش قسمت اضافه بست می باشد. جهت تنظیم شدت کشیدگی مورد نظر (فشار خوشه)، یک درجه تنظیم شدت کشش بر روی قسمت پایین دسته ابزار تعبیه شده است، که در کنار یک نشانگر میزان کشیدگی مورد تنظیم را نشان می دهد، و به کاربر کمک می کند تا شدت کشیدگی مورد نظر خود را برای دستیابی به دلخواه ترین نتیجه ممکن تنظیم نماید. معمولا، جهت خوشه بندی سیم های انتقال سیگنال و برق، این درجه در قسمت پایین تنظیم می گردد تا بست کمربندی با فشار کمی حول سیم ها بسته شود و صدمه ای به عایق سیم و کابل وارد نشود. در صورت اتصال اشیاء دیگر، مانند لوله ها و شیلنگ ها، این درجه روی قسمت بالا تنظیم می گردد تا اشیاء به صورت بسیار فشرده و کیپ به یکدیگر خوشه بندی گردند. این ابزار کاملا فلزی بوده تا عمری بسیار بالا داشته باشد و تنها با استفاده از یک دست قابل استفاده می باشد. این ابزار جهت نصب بست استتینلس استیل معمولی و بست استینلس استیل با روکش اپوکسی مورد کاربر می باشد، و تنها با نیروی مکانیکی دست عمل می کند و نیازی به باطری ندارد.

ب) مشخصات:

   • جنس بدنه: فلز با روکش پودری بسیار مقاوم
   • عرض بست کمربندی قابل کشش و برش: ۴.۶ الی ۷.۹ میلیمتر
   • ضخامت بست کمربندی قابل کشش و برش: ۰.۲۵ میلیمتر
   • نیروی کشش: قابل تنظیم از طریق درجه تنظیم تعبیه شده روی دسته
   • رنگ: ماشه مشکی رنگ، باقی قسمت ها نقره ای
   • وزن: ۵۶۰ گرم
   • ارتفاع: ۱۸۰ میلیمتر
   • بسته بندی: ۱ عدد در هر بسته

بست کش بست استیل - پس از برش اضافه بست

 

خرید بست کمربندی استیل

سبد خرید