روکش تعمیری (زیپ دار)

روکش تعمیری (زیپ دار)

صدمه غاف کابل در حین قرقره کردن، حمل، نصب، و یا پس از بهره برداری امری اجتناب ناپذیر است. این صدمات عمدتا شامل صدمات ناشی از بریدگی، سوراخ شدگی، جویدگی، و حرارت می باشد. با توجه به اینکه در بسیاری از این قبیل صدمات، تنها غاف نهایی کابل تحت الشعاع قرار داده شده، و صدمه به لایه های درونی و اصلی کابل وارد نگردیده، نیازی به جدا سازی کامل قسمت آسیب دیده به واسطه برش کابل، قطع قسمت آسیب دیده، و مفصل بندی نمی باشد، و به سرعت، راحتی، و ارزانی، امکان تعمیر غاف آسیب دیده میسر است.
روکش های حرارتی تعمیری یا روکش های زیپ دار، روکش های حرارتی جمع شونده ای هستند که بدین منظور از آنها استفاده می گردد. با توجه به طراحی صفحه گونه این روکش ها، و بهره گیری از یک یا چند ریل از جنس استینلس استیل )ضد زنگ( که به صورت ریلی زبانه های دو طرف روکش را در بر و دو طرف روکش را بر همدیگر مماس می نماید، امکان نصب این روکش به راحتی بر روی کابل آسیب
دیده، بدون نیاز به قطع کابل میسر است. با توجه ظاهر زیپ گونه این ریل ها، از این روکش ها، به عنوان روکش زیپ دار یا روکش زیپی نیز یاد می شود. پس از نصب روکش به واسطه ریل های استیل حول کابل و با اعمال حرارت مناسب بر روی روکش حرارتی، روکش به صورت مستحکم حول غاف کابل جمع شده، و به سان غاف جدید کابل در قسمت صدمه دیده بر روی کابل قرار می گیرد.

انواع روکش های تعمیری WOER ذیلا معرفی می گردد:

روکش حرارتی تعمیری (زیپ دار) مورد مصرف عمومی (WAS)

الف) توضیحات
روکش های حرارتی تعمیری )زیپ دار( مورد مصرف عمومی، جهت تعمیر غاف آسیب دیده کابل ها از از جنس پی وی سی، پلی پروپیلن،یا پلی اتیلن استفاده می گردد. این روکش های تعمیری، بعضا جهت آب بندی لوله های سوراخ شده یا زنگ زده نیز مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به کابرد عام این گونه روکش های حرارتی تعمیری، از آن به عنوان روکش حرارتی تعمیری مورد مصرف عمومی یاد می گردد.
سطح داخلی این روکش ها آغشته به چسب حرارتی است که با حرارت روان، و موجب آب بندی کامل حد فاصل روکش و کابل می گردد. مقاوم است. روکش حرارتی تعمیری )زیپ دار( مورد مصرف عمومی، به صورت استاندارد )UV( بدنه این روکش ها در مقابل اشعه ماوراء بنفش در شاخه های با طول یک متری مورد عرضه قرار می گیرد، لیکن امکان برش دادن و قطعه کردن روکش به قطعات کوچک تر بسته به طول مورد نیاز به سادگی میسر است. هم چنین، جهت نیاز به طول بلند تر، امکان استفاده از دو یا چند روکش تعمیری کنار یکدیگر میسر است. باکس ضد انفجار

ب) مشخصات:

  •  ماده تشکیل دهنده: پلی الفین انعطاف پذیر، ضد شعله، خود خاموش شونده، پیوند- متقابل (”کراس لینک”) شده
  •  درجه حرارت کاری: ۴۵ – درجه تا ۱۰۵ + درجه سانتی گراد
  •   اشتعال پذیری: ضد شعله، مطابق با استاندارد ۱ -UL VW
  • حداقل دما جهت جمع شوندگی: ۱۰۰ + درجه سانتی گراد
  •  حداقل دما جهت جمع شوندگی کامل: ۱۳۰ + درجه سانتی گراد
  •  ضریب جمع شوندگی: ۳:۱  (۶۵% جمع شوندگی در محور عرضی)
  •  بسته بندی: شاخه های یک متری همراه با راهنمای نصب (بسته بندی دیگر در صورت درخواست)
  •  رنگ: مشکی
مشخصات فنی روکش حرارتی تعمیری روکش حرارتی زیپی
شماتیک روکش حرارتی تعمیری
جدول سایز های روکش حرارتی تعمیری زیپ دار

ج) شیوه کد گذاری کالا:

شیوه کد گذاری روکش حرارتی تعمیری زیپ دار

د) تصاویر:

مرحله ۱

روکش حرارتی تعمیری باز شده

مرحله ۲

روکش حرارتی تعمیری باز با کابل

مرحله ۳

روکش حرارتی تعمیری بسته با کابل

مرحله ۴

روکش حرارتی تعمیری بسته با کابل با مشعل
روکش حرارتی تعمیری در حین نصب
روکش حرارتی تعمیری نصب شده
روکش حرارتی تعمیری نصب شده

 

 

 

سایت WOER: روکش حرارتی تعمیری کابل

سبد خرید